Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Foucault: Od starosti o seba k umeniu existencie

Krátky opis
Internetový časopis pre humanitné vedy OSTIUM uverejnil v čísle 3/2019 štúdiu s názvom „Foucault: veridikcia, alethurgia, parrhésia“: http://ostium.sk/language/sk/foucault-veridikcia-alethurgia-parrhesia/ Táto štúdia je súčasťou realizácie projektu č. 19-361-02117, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zverejnenie štúdie v novom čísle časopisu OSTIUM 3/2019.

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
01.03.2019 - 28.02.2020

Popis projektu

Internetový časopis pre humanitné vedy OSTIUM (http://ostium.sk/language/sk/)" target="_blank">http://ostium.sk/language/sk/">http://ostium.sk/language/sk/) uverejnil v čísle 3/2019 štúdiu s názvom „Foucault: veridikcia, alethurgia, parrhésia“: http://ostium.sk/language/sk/)" target="_blank">http://ostium.sk/language/sk/">http://ostium.sk/language/sk/)

Cieľom tejto štúdie je objasnenie niekoľkých kľúčových pojmov, s ktorými pracuje neskorý Foucault vo svojich prednáškach na Collège de France v rokoch 1980–1984. Veridikcia, alethurgia, parrhésia sú na jednej strane súčasťou Foucaultovho záujmu študovať vzťah medzi subjektivitou a pravdou. Na strane druhej vytvárajú nové pole otázok, ktoré posúvajú Foucaulta od histórie subjektivity k histórii hier pravdy a nepravdy v západnom myslení a ku kritickej hermeneutike nás samých.

Názov prímateľa
Vladislav Suvák

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
7 632,00 €