Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2019

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadlo Kontra: Macbeth

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
17.09.2019

Popis projektu

(Skoro)týždeň s Kontrou v EQO vol. II

Macbeth - štúdia zločinu, Macbeth - túžba po moci, Macbeth - tragédia svedomia...
Psychologická monodráma pre náročného diváka na motívy temnej hry Barda. V tejto verzii niet Duncana, Banqua, Macduffa ani Lady Macbeth. Hlavný hrdina trpí, stotožnuje sa so svojími myšlienkami, falošným egom a ním vykonštruovaným príbehom. Sú krvavé udalosti len projekciami jeho mysle? Nájde hrdina svoje vyslobodenie? Zmení vzdor na akceptáciu? Objaví Macbeth svoje skutočné bytie?
V réžií Klaudyny Rozhin inšpirované dielom Eckarta Tolleho hrá Peter Čižmár.

Pozývame na predstavenie držiteľa ocenenia Dosky 2018 - ceny divákov pre divadlo sezóny v utorok 17. septembra 2019 o 19.hod v EQO (priestor interaktívnej kultúry), Komenského 2, Spišský Hrhov.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
15 600,00 €

Výška podpory:
14 800,00 €