Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Nástupište 1-12, podchod AS Topoľčany srdečne pozýva dňa 18.septembra o 18:00 Petra Fornayová: EXTRAVAGANCIA video-inštalácia divadelnej hry Rafaela Spregelburda
Fotogaléria
Názov podujatia
video-inštlácia _ výstava

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
18.09.2019 - 29.09.2019

Popis projektu

EXTRAVAGANCIA
video-inštalácia divadelnej hry Rafaela Spregelburda

Preklad textu: Katarína Zubácka
Koncept, interpretácia: Petra Fornayová
Foto, video: Ambróz Šulej
Editing: Adam Hanuljak
Použitá hudba: El Aviador Dro
Zvuk, mix: Lucia Chuťková
Projekt bol realizovaný s podporou Fondu na podporu umenia, CeRCCa - Llorenç del Penedés, Katalánsko a Centra choreografického rozvoje SE.S.TA - Žďár nad Sázavou.
Uvedené s podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Divadelná hra - monodráma Extravagancia súčasného argentínskeho dramatika, predstaviteľa tzv. „nového argentínskeho divadla“, jedného z najčastejšie inscenovaných súčasných hispánskych autorov, Rafaela Spregelburda, rozvíja tému výstrednosti prostredníctvom nosného príbehu troch sestier, ktorých prítomnosť je determinovaná dávnym rozhodnutím ich rodičov. Hra je súčasťou obsiahleho autorovho diela Heptalógia Hieronyma Boscha, ktorá pojednáva o siedmych smrteľných hriechoch dneška. Podľa Spregelburda sú to nechutenstvo, extravagancia, skromnosť, hlúposť, panika, paranoja a tvrdohlavosť.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €