Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-vzdelávacie aktivity Priestor Súčasného Tanca 2019

Krátky opis
Víkendový tanečný workshop pre ženy 50+ pod vedením choreografky Katky Rampáčkovej. Obsah workshopu je založený na technike práce s vnútornými obrazmi, vychádzajúcej od Michaila Čechova.
Fotogaléria
Názov podujatia
ŽENY - tanečný workshop

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
21.09.2019 - 22.09.2019

Popis projektu

Víkendový tanečný workshop pod vedením choreografky Katky Rampáčkovej. Obsah workshopu je založený na technike práce s vnútornými obrazmi, vychádzajúcej od Michaila Čechova. Na workshope sa bude pracovať s obrazmi známych autorov. S touto prácou sa choreografka stretla pri divadelných improvizáciách na švajčiarskej škole. Odvtedy rozvíja  a skúma túto techniku. Na tejto technike bola vytvorená aj tanečná inscenácia ŽENY(2015)  pre košické tanečníčky.
Zámerom tohto workshopu je prebudiť vnútorné obrazy v každej zo žien a nechať sa unášať autentickým pohybom v príjemnom a bezpečnom prostredí.
Pre ženy 50+ , aj iné vekové kategórie žien sú vítané :)
Vstup: 5 euro
Registrácia: pst.kosice@gmail.com

Lektorka:
Katarína​ ​Rampáčková​ je choreografka, improvizátorka a tanečná aktivistka narodená v Košiciach na Slovensku. Má absolvovanú švajčiarskú vysokú školu pohybového herectva - Scuola Teatro Dimitri a následne ukončeného magistra choreografie na HAMU v Prahe. Momentálne žije v Barcelóne, kde učí kreatívny tanec detí a spolupracuje s tanečnou asociáciou Ara en Moviment, ktorá využíva Kontaktnú Improvizáciu ako inovatívny prostriedok na prácu s mladými. Je choreografkou a lektorkou v medzinárodnom projekte pre mladých Sound in the Silence - umenie cez vzdelávanie. V Tabačke Kulturfabrik v Košiciach sa hráva jej posledné tanečné predstavenie pre deti - Jumika. Je ​štatutárnym zástupcom občianskeho združenia PST-Priestor Súčasného Tanca.

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
5 225,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €