Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
16. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov na 1. stupni ZŠ
Fotogaléria
Názov podujatia
Vyhlásenie 16. ročníka súťaže

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.09.2019 - 18.10.2019

Popis projektu

16. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže ponúka rozšírený 20 stranový súťažný zošit doplnený o odporúčania pre rodičov Ako a prečo čítať v rodinách s deťmi od Timotey Vráblovej. Ilustrátorkou je Martina Rozinajová.  8 hravých súťažných otázok vypracovali prosfesionáli z oblasti detskej literatúry na motívy hodnotných detských kníh: J. C. Hronský - Budkáčik a Dubkáčik, Marta Hlušíková - Aprílová brada a iné švihnuté básne, Daniel Rušar - Strakáč a Tíoni, Ivona Březinová - Chlapec a pes, Lewis Carroll - Alica v krajine zázrakov, Krista Bendová - Osmijankove rozprávky, Roman Brat Divadielka z klobúka, Alžbeta Verešpejová - Maškrtné rozprávky. V školách a knižniciach sa súťaží do konca apríla 2020, keď musia súťažiaci poslať odpovede. Počas súťaženia organizujeme literárne lekcie v školách a knižniciach vo všetkých regiónoch Slovenska. Súťaž je organizovaná pre školský rok 2019/2020.

Hlavný partner projektu - Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €