Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Na Šarišu češko, ale i veśelo ...

Krátky opis
Koncert ľudovej hudby Muzikanci Raslavicke s výberom piesní z publikácie Ľudové piesne z Raslavíc, spojený s workshopom v SZUŠ STROPKOV, diskusia so žiakmi ZUŠ o význame tradičnej kultúry pre národné povedomie, ukážka hry na tradičné hudobné nástroje z Horného Šariša: husle, viola, kontrabas, akordeón, cimbal.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert ľudovej hudby Muzikanci Raslavicke s výberom piesní z publikácie Ľudové piesne z Raslavíc. Workshop o ľľudovej piesni.

Miesto konania / kraj
Stropkov / Stropkov

Termín konania
18.09.2019

Popis projektu

Workshop v SZUŠ STROPKOV,  predstavenie diela Boženy Fornadľovej, vystúpenie ľudovej hudby MUZIKANCI RASLAVICKE, diskusia so žiakmi ZUŠ o význame tradičnej kultúry pre národné povedomie, ukážka hry na tradičné hudobné nástroje z Horného Šariša: husle, viola, kontrabas, akordeón, cimbal. 

Cieľom projektu je priblížiť širokej verejnosti tradičné ľudové piesne z oblasti Horného Šariša zo zbierkovej činnosti p. Boženy Fornadľovej - Ľudové piesne z Raslavíc 1, 2 a 3. Predstavenie tradičných nástrojov z oblasti Horného Šariša konkrétne huslí, violy,kontrabasu, akordeónu, cimbalu z obce Raslavice a predstavenie autentického štýlu hudby. Pestovanie vzťahu ku folklóru a ľudovým tradíciám. Cez tento vzťah ku folklóru pestovať a upevňovať národné povedomie a pozitívny vzťah ku kultúrnemu dedičstvu Horného Šariša s osobitným zreteľom na mladú generáciu. Ideové východiska projektu: Cez poznanie kultúrneho dedičstva zhmotneného v ľudovej hudbe a ľudovej piesni našich predchodcov, poznanie vlastných koreňov a histórie a cez súčasnú folklórnu generáciu spájanie vlastnej histórie zo súčasnosťou, s dôrazom na zachovanie a odovzdanie kultúrneho dedičstva najmladšej generácii. Poukázanie na význam a dôležitosť zbierkovej činnosti pani Boženy Fornadľovej ako aj iných - aj amatérskych zberateľov a podporovateľov folklóru pre zachovanie kultúrneho dedičstva. Spoluorganizátor: SZUŠ Stropkov .

Začiatok predstavenia o 17,00 hod.

Názov prímateľa
ŽIVOT JE ŠANCA

Celkový rozpočet:
5 000,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €