Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Od Hrušova k Parchovanom

Krátky opis
Zámerom projektu rozšírenie a aktualizácia tanečnej a s tým súvisiacej choreografickej tvorby súboru o nové tanečné oblasti regiónov Hont, Podpoľanie, Hron a Parchovany, ich naštudovanie na podklade pôvodných historických záznamov. Cieľom FS je zodpovedne pristupovať k zachovávaniu kultúrnych klenotov našich predkov a tie najkrajšie ľudové tance, spevy a kroje približovať širokej verejnosti netradičným spôsobom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zvyky, tradície a spevy Hrušova

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
16.09.2019

Popis projektu

Dňa 16. septembra 2019 od 9,00 hod. sa uskutočnia pre žiakov na základných školách mesta Veľký Krtíš zaujímavé tvorivé workshopy pod vedením Kristiána Takáča, tanečného pedagóga so zameraním na hrušovské ľudové zvyky, tradície s spevy.

Názov prímateľa
Spoločnosť Augusta Horislava Škultétyho

Celkový rozpočet:
13 300,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €