Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zázračné kľúče od hravého čítania - ako nestratiť detského čitateľa alebo ako sa nestratiť v detskej literatúre - 3. vzdelávací cyklus

Krátky opis
September je mesiac v ktorom sa narodila významná slovenská spisovateľka Mária Ďuríčková. Významné výročie významnej osobnosti si pripomenieme workshopom, ktorý deťom priblíži nielen jej najznámejšie rozprávky, ale odhalí aj detstvo Marienky Pieckovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zázračné kľúče Márie Ďuríčkovej - literárno-hudobný workshop k 100. výročiu narodenia spisovateľky

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
10.09.2019 - 12.09.2019

Popis projektu

Zázračné kľúče  Márie Ďuríčkovej nám otvoria  Zlatú bránu ľudovej slovesnosti - svet riekaniek, rýmovačiek, hier, rozprávok a krásy materinskej reči.

Príbehy Janky a Danky, Guľka Bombuľka i celý povesťový rad sú dôkazom skutočného literárneho talentu spisovateľky a lásky k rodnému Slovensku.

Hravý workshop zoznámi deti s týmito dielami formou oslavy a bábkoherec ako herec a hostiteľ predvedie rozprávky Janko Polienko a Zlatá priadka.

Workshop podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 500,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €