Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Never-never School: Mapping the in-between

Krátky opis
Never-never school je jedinečný priestor pre komunitné vzdelávanie a výskum o súčasných mestách. Je postavená na princípoch peer-to-peer a transdisciplinarity. Počas tohto roka sa škola zameriava na priestor medzi železnicou a riekou v Košiciach. Aké kvality má územie, ktoré dlhodobo osciluje medzi víziou mesta budúcnosti a súčasným stagnujúcim stavom? Aké príbehy môže toto miesto ponúkať keď sa odprostíme od antropocentrického vnímania?
Fotogaléria
Názov podujatia
Never-never School: Mapping the in-between

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
28.08.2019 - 06.09.2019

Popis projektu

Letná škola Never-never school sa v roku 2019 zaoberá tematikou brownfieldov v kontexte tzv. “shrinking cites” a globálnej klimatickej zmeny. Z pohľadu urbanistov sú brownfields často prázdnom, kde sa tvoria veľké vízie pre budúci rast mesta. Práve vďaka malému rastu stredne veľkých miest však zostávajú dlho v “limbo” stave. Z pohľadu spoločenskovedných disciplín sa však nikdy nejedná o prázdno, ale o priestor so svojimi kvalitami, faunou a flórou, obyvateľmi, často vylúčenými, vzťahmi medzi nimi, ktoré by mali byť zohľadnené v plánovaní rozvoja daného miesta. Počas letnej školy budeme hľadať hodnoty v rámci týchto priestorov a formovať ich v alternatívy súčasným plánovacím víziám. Prípadovou štúdiou je okolie rieky Hornád v Košiciach. Program školy pozostáva z aplikovaného sociologického, fenomenologického, umeleckého a geografického výskumu a mapovania, ktorého výstupy sú následne uplatňované pri navrhovaní scenárov pre spomínané územie.

Názov prímateľa
Spolka

Celkový rozpočet:
8 700,00 €

Výška podpory:
6 500,00 €