Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia ľudových tradícií a folklóru - ženská spevácka skupina HOLEŠKA

Krátky opis
Podujatie pre všetkých milovníkov folklóru a tradícií.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenský deň kroja - 7. september 2019 - Banská Bystrica

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
07.09.2019

Popis projektu
V sobotu 7. septembra 2019 sú pozvaní všetci tí, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície.


Druhý ročník unikátneho podujatia prinesie bohatý program, v ktorom si zaspomíname na https://www.infoglobe.sk/tip-na-vylet/sr-brezova-pod-bradlom-mohyla-generala-m-r-stefanika-na-bradle-i-" target="_blank" rel="noopener" style="padding: 0px; margin: 0px; color: rgb(72, 164, 247); font-weight: bold;">Milana Rastislava Štefánika a zároveň si pripomenie aj legendu slovenského folklóru Štefana Nosáľa. Neopakovateľné zážitky začnú slávnostným otvorením o 10-tej hodine, po ktorom budú nasledovať vystúpenia speváckych súborov, sprievod v krojoch, folklórne vystúpenia, prezentácie rôznych regiónov a vyhlásenie najkrajšej Slovenky. Galaprogram zavŕši vystúpenie SĽUKu. Vstup na podujatie je voľný. 


Spevácka skupina HOLEŠKA bude súčasťou sprievodu a bude prezentovať našu obec aj no pódiu.

Názov prímateľa
Obec Prašník

Celkový rozpočet:
3 740,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €