Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2019

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert: Jób + Papyllon

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
06.09.2019

Popis projektu

Využite posledné teplé dni a vychutnajte si u nás tento výborný koncert pod holým nebom!

JÓB
Šťastie sa zdieľaním násobí, ale smútok delí. Bičovať silné emócie budú domáci náladotvorci JÓB.Melodický post-rock, post-metal, sludge, ale aj ambient či drone sa tiahnu (medzi)skladbami a zakladajú komplexný sonický príbeh. Bez spevu, avšak nie bez slov. Nie je tajomstvom, že v ich tvorbe počuť ozveny skupín ako ISIS, Neurosis, Russian Circles či arcimágov Tool. Na tomto koncerte uzrie svetlo sveta aj ich debutové EP MMXIX. Rovnako sa môžete tešiť na živé vizualizácie, ktoré dopĺňajú multimediálny rozmer ich tvorby.

https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">https://www.facebook.com/job.band.sk/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/job.band.sk/"
https://www.facebook.com/job.band.sk/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">
PAPYLLON
Prešovská kapela pohybujúca sa na pomedzí rocku, popu, elektroniky a jazzu. Zaujali už v úplných začiatkoch v roku 2010, keď vyhrali talentovú súťaž Prešovský Liverpool.
V roku 2015 vydali EP Sink or Swim, koncom leta 2017 si v skúšobni sami nahrali debutový album "Papyllon". Účinkovali na festivaloch ako Rock for People, Grape a Pohoda a majú za sebou svoje prvé zahraničné turné po Ukrajine, Rusku, Estónsku, Litve a Lotyšsku.

Singel "Seventeen, baby"
https://www.facebook.com/job.band.sk/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">

Singel "Waves"
https://www.facebook.com/job.band.sk/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">


Predstavenie z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/job.band.sk/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
45 095,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €