Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2019

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
TOTO NIE JE FAKE

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
23.08.2019 - 24.08.2019

Popis projektu

TOTO NIE JE FAKE

23/8 – 24/8/19

EQO (priestor interaktívnej kultúry) Komenského 2, Spišský Hrhov

 

Po roku opäť rozrúšame uhorkový potenciál letnej sezóny a stále to nie je fest, ale udalosti už možno trochu súvisia, iba že by stále nie... Toto nie je fake je statement k bullshitu, diskusia o čítaní vizuálneho obrazu, príspevok k potenciálu lokálnej prezentácie umenia, otvoreným formám umeleckej produkcie a prevádzky. Skromnejšie ako minule, stále silno dzivé. Oslovení umelci a performeri prinášajú svoju tvorbu nezávisle na sebe a možno sa stretnú v dialógu v interakcii so špecifickým prostredím. Experimental tactics  - ďalší príspevok do lokálneho urban-mappingu našej gubernie!

Program:

·       piatok 23/8/19

§  15:00 – interaktívna vizuálna inštalácia, ktorá skúma interpretačné možnosti vizuálneho umenia – platforma je výsledkom interpretačného seminára British Council, ktorý bol realizovaný v rámci projektu P2P Slovakia 2019

§  17:00 – interpretačný seminár a prehliadka krátkeho dokumentárneho filmu - miniseminár o sociálnych aspektoch súčasného docufilmu pod vedením lektora Jána Melikanta a hosťa Michala Gondu, ktorý spolu podiskutujú aj o jeho študentskom filme Pura Vida, ktorý bol tohto roku premietaný na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes v sekcii Cinéfondatión

§  19:00 – Bobova diéta – hudobná performance ješaflového jazzfolku z Košíc

 

·       sobota 24/8/19

§  10:00 – potulná galéria nomadSPACE – k videniu v pojazdnom trucku umelkyne / umelci Alena Foustková /CZ/, Projekt Karavan (Oto Hudec + Danka Krajčová), Kundy Crew, Stano Masár, http://migrantas.org/?fbclid=IwAR3Z3GgBdDkE6C9jy8nwCaARjRbaFvV7a9TQK5Q1yIqa1GVCRUkR3c_buW8" target="_blank">migrantas.org /ARG-D/, Tomáš Rafa, Shooty, Ivana Šáteková, Kateřina Šedá /CZ/ a Anna Witt /A/, kurátor projektu Juraj Čarný. Za prítomností mediátorov a workshopových aktivít upozorňujú na problematiku extrémizmu, xenofóbie a rasizmu v súčasnej spoločnosti.

Nezávislé streamy a podujatia v originálnom balíku. Bližšie info o zúčastnených budeme dávkovať na sociálnych sieťach - radi nás majte tu: fb.com/EQOsarahs a instagram/eqosarahs. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup na každú aktivitu je voľný (toto fakt stále nie je ani fake ani fest J).

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
15 600,00 €

Výška podpory:
14 800,00 €