Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Opening

Krátky opis
Kolaborácia medzi Michalom Freriks a troma zahraničnými performermi, ktorá vyústila do uvedenia premiéry v priestoroch Novej Synagógy v Žiline, je zároveň štúdiom širokej témy otvorenia/ otvárania v performatívnej podobe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Opening

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
01.07.2019 - 30.09.2019

Popis projektu

Umožniť vstúpiť novému a nepoznanému potenciálu, nielen v tvorbe ale aj v bežnom živote, je možné iba vtedy, keď sa otvoríme prítomným možnostiam. Tých možností je ďaleko viacej, ako si myslíme, avšak vieme pracovať iba s tými, ktoré sme schopní aktuálne vnímať. Traja taneční interpreti zdieľajú priestor s divákmi. Otvárajú jeho možnosti, strácajú sa v ňom, nachádzajú a ponúkajú seba skrz svoju intímnosť, akú tanec vyjadruje. Priestor nie je len okolo nás, ale aj v nás, môžeme ho akceptovať, ale aj vytvárať. Nájsť v sebe priestor je veľkou výzvou a vyžaduje spoliehať sa na vlastné schopnosti. Pri odkrývaní obšírnej témy otvorenia, performeri prechádzajú priestorom spoločne, no nikdy bez stratenia svojej individuality.


idea, guidance: Michal Freriks performers: David Ramalho, Evgeniya Glazunova, Hellen Boyko sound: David Ramalho, Michal Freriks light design: Ints Plavnieks technical support: Ado Hinka production: Truc Sphérique o.z., Anna Ragimova, Michal Freriks


FB event: https://www.facebook.com/events/590208984716812/" target="_blank">click to OPEN


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Bc. Michal Freriks

Celkový rozpočet:
7 420,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €