Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii v KOS

Krátky opis
Hvezdáreň pri KOS v Nitre prináša do Šale prednášku o jesenných súhvezdiach, filmy, tvorivú dielňu a pozorovanie oblohy cez ďalekohľady.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vesmír všetkými zmyslami: Večer s astronómiou v Šali

Miesto konania / kraj
Šaľa / Šaľa

Termín konania
05.09.2019

Popis projektu

Spoločne s Miestnou organizáciou astronómov v Nitre prinesieme šalianskym nadšencom astronómie 5.9.2019 od 19-tej hod. ukážku činnosti tzv. hvezdárne v Nitre. Ponúkneme prednášku o jesenných súhvezdiach a objektoch, filmy, pozorovanie vesmírnych objektov astronomickými ďalekohľadmi a interaktívnu tvorivú dielňu pre malých i veľkých, kde budú môcť riešiť hlavolamy o súhvezdiach a kde si budú vyrábať súhvezdia z toaletného papiera a alobalu. Zároveň astronómovia budú do 22-hej hod.poskytovať poradenstvo pri svojich astro-ďalekohľadoch a ľudia sa ich budú môcť pýtať na všetko, čo ich zaujíma o vesmíre. 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
26 920,00 €

Výška podpory:
23 000,00 €