Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2019

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadlo Lišeň: Domovní requiem (zlá hra)

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
20.08.2019

Popis projektu

Temný bábkový thriller o živote a smrti v blahobyte konzumnej spoločnosti. Groteskná maňušková exhibícia o našich spoločných vášňach, sexe, násilí, brutalite a hnuse, plný tých najodpornejších úchyliek – teda všetko, čo nám robí dobre.

POZOR! Hra je určená pre divákov od 14 rokov!

Inscenácia vznikla na základe kolektívnych improvizácií, inšpiruje sa tradíciou tzv. rakvičkární. Využíva charakteristickú poetiku ľudového divadla - drsnú a lascívnu a vytvára groteskný obraz konzumného životného štýlu.

Inscenácia získala na najstaršom profesionálnom českom divadelnom festivale Skupova Plzeň v roku 2004 cenu za scénografiu, dramaturgiu a réžiu. V tom istom roku na Bábkarskej Bystrici hlavnú Cenu Henryka Jurkowského a na medzinárodnej prehliadke LUTKE 2004 v Ljuljane Cenu za originalitu.

Scenár: Pavla Dombrovská a kolektiv
Réžia: Pavla Dombrovská
Hudba: Tomáš Vtípil
Scéna: Antonín Maloň a Luděk Vémola
Bábky: Petra Kubáčková

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
45 095,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €