Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lubená

Krátky opis
Obsahom projektu je: 1. Vydanie v poradí štvrtého zvukového nosiča FSk Lubená s predpokladaným názvom " Ľudové piesne z hornej Nitry", 2. Uvedenie výročného programu FSk Lubená zostaveného pri príležitosti 35. výročia založenia FSk Lubená v počte min. 4 vystúpení na samostatných vystúpeniach resp. v rámci iných podujatí a festivalov, 3. Oprava hudobných nástrojov vo vlastníctve FSk ( kontrabas a cimbal)
Fotogaléria
Názov podujatia
Jubilejný program k 35. výročiu založenia FSK

Miesto konania / kraj
Lazany / Prievidza

Termín konania
25.08.2019

Popis projektu

LUBENÁ - združenie pre výskum, ochranu, propagáciu a šírenia tradičnej a ľudovej kultúry v Poluvsí Vás pozýva na uvedenie Jubilejného programu FSK Lubená z Poluvsia zostaveného pri príležitosti 35. výročia založenia FSk. Program bude uvedený v rámci osláv 20.výročia založenia Folklórno-divadelného súboru Lazany dňa 25.8.2019 v kultúrnom dome v Lazanoch so začiatkom o 16,30 hod. V programe sa predstavia všetky zložky FSk ( ĽH, mužská a ženská skupina) a uvedú ukážky zo zvykoslových pásiem ( veselia, regrúti), mládenecké a dievčenské piesne, tance ako aj sólové spevy a inštrumentálne skladby zo zbierok zakladateľa FSK Jozefa Strečanského z obce Poluvsie a regiónu hornej Nitry.

Názov prímateľa
LUBENÁ - združenie pre výskum, ochranu, propagáciu a šírenie tradičnej a ľudovej kultúry

Celkový rozpočet:
9 054,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €