Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia ľudových tradícií a folklóru - ženská spevácka skupina HOLEŠKA

Krátky opis
Oslavy organizované pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania
Fotogaléria
Názov podujatia
Oslavy 75. výročia SNP Prašník - Pustá Ves

Miesto konania / kraj
Prašník / Piešťany

Termín konania
31.08.2019

Popis projektu

Pri príležitosti Slovenského národného povstania a na počesť partizánom, ktorí položili v boji vlastné životy pripravili Obec Prašník, Mesto Vrbové, Trnavský samosprávny kraj a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov oslavy 75. výročia SNP spojený s pietnym aktom kladenia vencov .

75. ročník osláv SNP sa koná v sobotu 31. augusta 2019 so začiatkom o 14:00 hod. Program začína kladením vencov pri Pamätníku SNP Prašník – Dúbrava a na cintoríne Prašník – Pustá Ves, ďalej pokračuje slávnostným program, v ktorom okrem iného vystúpia Folklórny súbor OTAVA, Ľudová hudba POLUN a spevácka skupina HOLEŠKA. Bude možné vidieť ukážky bojov (Klub vojenskej histórie), zapálenie tradičnej varty. Vo večerných hodinách do tanca hrá skupina VÁH RIVER BAND . Pripravené sú aj sprievodné podujatia : vyhliadkové lety vrtuľníkom, jazda na koňoch, atrakcie pre deti, bohaté občerstvenie.ladením vencov pri Pamätníku SNP Prašník – Dúbrava a na cintoríne Prašník – Pustá Ves, ďalej pokračuje slávnostným program, v ktorom okrem iného vystúpia Folklórny súbor OTAVA, Ľudová hudba POLUN a spevácka skupina HOLEŠKA. Bude možné vidieť ukážky bojov (Klub vojenskej histórie), zapálenie tradičnej varty. Vo večerných hodinách do tanca hrá skupina VÁH RIVER BAND .

Pripravené sú aj sprievodné podujatia : vyhliadkové lety vrtuľníkom, jazda na koňoch, atrakcie pre deti, bohaté občerstvenie.

Názov prímateľa
Obec Prašník

Celkový rozpočet:
3 740,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €