Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

50. Hornozemplínske folklórne slávnosti

Krátky opis
Hornozemplínske folklórne slávnosti vo Vranove nad Topľou sú tradičným folklórnym podujatím na Hornom Zemplíne. V tomto roku to už bude polstoročie, čo sa snažíme priblížiť krásu ľudového umenia všetkým jeho milovníkom, divákom a účinkujúcim. Zároveň chceme vytvoriť konfrontačné prostredie pre prezentáciu národnej kultúry prostredníctvom kolektívov z celého regiónu a hosťujúcich kolektívov zo SR a zo zahraničia a tým rozvíjať komunikáciu a spoluprácu s nositeľmi iných kulltúr.
Fotogaléria
Názov podujatia
50. Hornozemplínske folklórne slávnosti

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
01.07.2019 - 30.09.2019

Popis projektu

Hornozemplínske folklórne slávnosti jubilujú 50. výročím! Vďaka úcte k tradičnej ľudovej kultúre sa v regióne stali neoddeliteľnou súčasťou posolstva, ktoré nám bolo zanechané v podobe kultúrneho dedičstva. Dedičstva, ktoré nás napĺňa národnou hrdosťou.

Počas troch dní (30.8.-1.9.2019) ponúknu mozaiku, do ktorej svoje poklady vložia folkloristi z celého Slovenska. S pokorou, vášňou, noblesou i s humorom. Či už to bude folklórna módna prehliadka, program detských folklórnych súborov, folklórnych skupín a sólistov tanečníkov, najnovšie predstavenie PUĽS-u "Nesmrteľný tanečník" alebo koncert Muziky Milana Rendoša, vrcholiac slávnostným GALAprogramom... publikum bude s určitosťou svedkom pôsobivých príbehov v úžasnej pestrofarebnej harmónii spevu, hudby, tanca i nádherných krojov.

Kým na prvom ročníku vystúpilo sedem folklórnych zoskupení z okresu Vranov nad Topľou, tento rok sa v priebehu troch dní predstaví takmer tisícka tanečníkov, spevákov a hudobníkov z celého Slovenska.

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
5 265,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €