Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenský jazzový deň / vrámci predsedníctva SR EU

Krátky opis
5.10.2016 sa v rámci predsedníctva SR EU konal vo Viedni Slovenský jazzový deň. Začal sa predpoludním tlačovou besedou a vystúpením košickej skupiny Cha Bud v Slovenskom inštitúte a pokračoval večer prehliadkou Slovenského jazzu v exkluzívnom a medzinárodne uznávanom viedenskom jazzovom klube Porgy and Bess. Účinkovala kapela Cha Bud a Peter Lipa band.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenský jazzový deň

Miesto konania
Rakúsko

Termín konania
05.10.2016

Popis projektu


Projekt sa realizoval v dvoch častiach. Predpoludním v priestoroch Slovenského inštitútu vo Viedni na Vipplingerstrasse, kde sa uskutočnila tlačová konferencia. Vďaka dobrej propagácii a individuálnych kontaktov s médiami to bolo najlepšie miesto pre prezentáciu celej slovenskej jazzovej scény. Okrem médii boli na tlač.konferencii aj členovia zoskupenia viedenských jazzových klubov a zástupcovia reprezentatívneho festivalu Jazzfest Wien. Na tomto podujatí vystúpila po prezentácii s malou ukážkou košická skupina Cha Bud. Ich vystúpenie napriek obmedzeným priestorovým a technickým možnostiam sa stretlo s veľkým úspechom a bolo pozvaním na druhú časť realizácie projektu. Tá sa konala večer v exkluzívnom viedenskom jazzovom klube Porgy and Bess. Tam vystúpili Cha Bud a  v druhej časti koncertu potom spieval Peter Lipa so svojou skupinou. Klub bol vďaka dobrej propagácii veľmi dobre navštívený, cca 150 divákov a koncert končil po niekoľkých prídavkoch neskoro v noci.

Názov prímateľa
East - West Promotion s.r.o.

Celkový rozpočet:
5 500,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €