Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Keltské mystérium

Krátky opis
Worskhop zameraný na metalurgiu medi a bronzu a na tradičné remeslá praveku
Fotogaléria
Názov podujatia
Metalurgia medi a bronzu

Miesto konania / kraj
Partizánska Ľupča / Liptovský Mikuláš

Termín konania
28.08.2019 - 29.08.2019

Popis projektu

Slovensko patrí k najvýznamnejším produkčným centrám v Európe, kde sa ťažila a spracúvala meď a bronz. Vďaka bohatým ložiskám rúd a minerálov v slovenských horách sa praveké kultúry orientovali na získavanie cennej suroviny ktorú potom premieňali na hotové výrobky a distribuovali do celej Európy, dokonca ž do Škandinávie. V rámci workshopu postavíme funkčné kovolejárske pece s prístreškom, a odlejeme niekoľko predmetov z doby medenej a bronzovej ako aj keltských výrobkov. Zoznámime účastníkov s technologickými postupmi a históriou spracovania kovov na našom území a predstavíme ako sa pôvodnými technológiami odlievali krásne bronzové šperky, zbrane a ozdoby.

Názov prímateľa
ArcheológiaSK s.r.o.

Celkový rozpočet:
4 650,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €