Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Podsitnianske dni hojnosti

Krátky opis
Podsitnianske dni hojnosti - Výstupom projektu bude folklórny festival konaný v obci Prenčov zameraný na zviditeľnenie a návrat k ľudovým tradíciám, ktoré chceme aj naďalej dostávať do povedomia a zachovávať ich pre budúce generácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Podsitnianske dni hojnosti - Výstupom projektu bude folklórny festival konaný v obci Prenčov zameraný na zviditeľnenie a návrat k ľudovým tradíciám, ktoré chceme aj naďalej dostávať do povedomia a zachovávať ich pre budúce generácie.

Miesto konania / kraj
Prenčov / Banská Štiavnica

Termín konania
10.08.2019 - 11.08.2019

Popis projektu

Folklórny festival Podsitnianske dni hojnosti je zameraný na návrat k ľudovým  tradíciám,  spevom, piesní, tancom, odevom, nárečiu a tradičným remeslám.   V rámci podujatia sa koná remeselný jarmok na ktorom sa budú predávať certifikované výrobky, ktorým bola udelená značka „regionálny produkt“, ktorý súvisí s tým, že ide o výrobky ktoré spĺňajú vopred stanovené hodnotiace kritéria – ide výrobky (produkty), ktoré sú vyrobené z miestnych surovín, pri ich výrobe je používaná ručná práca, výrobky pochádzajú od miestnych výrobcov a ich výroba je šetrná k životnému prostrediu.

Počas podujatia sú pre návštevníkov pripravené ochutnávky tradičných jedál. 

Cieľom podujatia je zviditeľnenie a návrat k ľudovým tradíciám, ktoré chceme aj naďalej dostávať do povedomia a zachovávať ich aj pre budúce generácie

 


Názov prímateľa
Mikroregión Južné Sitno

Celkový rozpočet:
15 000,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €