Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mobilné kultúrne centrum 2018

Krátky opis
Talk/Play/Share literatúra
Fotogaléria
Názov podujatia
Talk/Play/Share - Ako upiecť filmový scenár?

Miesto konania / kraj
Podolie / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
24.11.2018

Popis projektu

Čo to vlastne je - ten scenár? Ako vznikajú filmové postavy, ktoré ľudia milujú? Prečo si niektoré dialógy opakujeme a iné nám vŕzgajú v ušiach? Potrebuje scenárista bohatú fantáziu alebo odolnú krčnú chrbticu?

Všetko, čo ste chceli vedieť o písaní príbehov, ale báli ste sa opýtať, zistíte na workshope, ktorý si posvieti na scenáristiku. Vyskúšate si vytvoriť filmovú situáciu, popasujete sa s túžbami, činmi a náladami svojich hrdiniek a hrdinov, dáte šťavu ich replikám.

Workshop je určený pre všetkých, ktorých baví písať, vymýšľať si, hrať sa, sledovať a kritizovať filmy. Od dvanásť rokov vyššie.

Workshop bude viesť scenáristka Katarína Uhrová. Po absolvovaní Filmovej fakulty VŠMU v Bratislave sa venovala televíznej seriálovej produkcii, momentálne ju zamestnáva písanie pripravovaného animovaného cyklu o etikete a rešerše pre dokumentárne filmy.


Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
48 483,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €