Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Talk/Play/Share

Krátky opis
O Schubertovi a Želiezovciach porozprávajú v rámci Talk/Play/Share Pavol Polka a Ivan Šiller. Schubert a Želiezovce mali totiž veľa spoločného a v príbehu sa objaví aj Sacherova torta. O kontextoch, možných motiváciách skladateľov, o hudbe a nepochybne aj o nadšení a sile človeka, ktorý sa v Želiezovciach stará o Schubertov odkaz.
Fotogaléria
Názov podujatia
O Schubertovi a Želiezovciach, Praktické dejiny s Ivanom Šillerom a Pavlom Polkom

Miesto konania / kraj
Želiezovce / Levice

Termín konania
01.05.2018

Popis projektu

Hudba, ktorú prinášame v rámci tohto formátu, sa na Slovensku hrá len málokedy. Charles Ives, Milan Adamčiak, Morton Feldman, Monogramista T.D. alebo György Kurtág sa na programoch koncertov nevyskystujú takmer vôbec. Sú to všetko autori, ktorí vo svojej tvorbe experimentovali a my chceme prostredníctvom tohto koncertu experimentovať tiež.

Ich experiment siaha ďaleko za hranice štandardného repertoáru pre klavír. Skladatelia, ktorých diela uvádzame takmer vždy hľadali nové cesty ako tvoriť. Prekročili hranice písania hudby do nôt a tak spojili hudbu s grafickým umením, poéziou, alebo elektronikou. Našli úplne novú cestu písania hudby


Talk / Play / Share je ale ešte viac. Je to formát, na ktorom interpreti nie len hrajú, ale pred koncertom, či po ňom živo diskutujú s publikom. Snažíme sa, aby sa na koncerte predstavil popri profesionálnych hráčoch aj študent konzervatória či učiteľ, alebo dokonca žiak základnej umeleckej školy. Vtedy sa vízia Talk / Play / Share naplní dokonale.


Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
48 483,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €