Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Severný HONT - spoznaj jeho kroj

Krátky opis
Živá prezentácia krojov v rámci vzdelávacieho cyklu Severný Hont - spoznaj jeho kroj. Kultúrno-osvetové podujatie pripravené pre širokú verejnosť o bohatstve krojov oblasti spod Sitna v Štiavnických horách v regióne Hont.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poklady podsitnianskych truhlíc

Miesto konania / kraj
Prenčov / Banská Štiavnica

Termín konania
10.08.2019

Popis projektu

Živá prezentácia krojov vrámci vzdelávacieho cyklu Severný Hont - spoznaj jeho kroj. Kultúrno-osvetové podujatie pripravené pre širokú verejnosť o bohatstve krojov oblasti spod Sitna v Štiavnických horách v regióne Hont. Prezentujeme kroje šiestich obcí - Baďan, Beluj, Počúvadlo, Prenčov, Kráľovce-Krnišov a Žibritov. od konca 19. storočia až po 50. roky 20. storočia. Účinkuje 65 ľudí z týchto obcí, folklórne skupiny 

Názov prímateľa
Obec Prenčov

Celkový rozpočet:
6 350,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €