Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Remeslá našich predkov

Krátky opis
Pozývame Vás na 13. ročník podujatia Remeslá našich predkov. Množstvo remeselníkov predávajúcich svoje jedinečné, ručne robené výrobky na Vás budú čakať na Námestí slobody a v Dome kultúry Javorina.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeslá našich predkov a Historické slávnosti

Miesto konania / kraj
Stará Turá / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
09.08.2019

Popis projektu

Remeslá našich predkov už po trinásty krát opäť v Starej Turej. Remeselný trh, ľudová hudba, tradičné jedlá, remeselníci, dobrá atmosféra a skvelá nálada na Vás budú čakať 9.8.2019 na Námestí slobody a v Dome kultúry Javorina. Rok 2019 so sebou nesie i 350. výročie od udelenia jarmočného privilégia Starej Turej. Pri tejto príležitosti bude pre návštevníkov pripravený historický sprievod, dobová hudba, historky s katovej dielne, rytiersky stan, dielňa na mince a mnoho iného. V Mestskom múzeu bude pre návštevníkov pripravená výstava Remeslá v Starej Turej. Návštevníkom priblíži rôzne remeselné činnosti, ktorým sa venovali naši predkovia v minulosti, najmä však tie, ktoré boli typické pre naše mestečko. V rámci podujatia bude tiež prebiehať výstava fotografií s názvom Zvyky a obyčaje Starej Turej, prostredníctvom ktorej chceme návštevníkom priblížiť a pripomenúť tradície nášho regiónu.

Názov prímateľa
Dom kultúry Javorina Stará Turá

Celkový rozpočet:
3 500,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €