Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácie členov PARS ARTEM v letnej čitárni Červený rak

Krátky opis
Spomienkové stretnutie k úmrtiu básnika Maroša M. Bančeja
Fotogaléria
Názov podujatia
Čistá duša pred odletom do neba

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
31.07.2019 - 01.10.2019

Popis projektu

Par Artem, združenie internetových autorov, zareagovalo na spávu o úmrtí básnika, esejistu a žurnalistu Maroša M. Bančeja tým, že mu organizuje večer poézie v Letnej čitárni Mestskej knižnice v Bratislave dňa 31.7.2019. So spomiekami na Maroša sa podelia nelien členovia skupiny Pars Artem, ale aj ďalší hudobníci, či výtvarníci.

Podujatia sa zúčastnia čelní predstavitelia PARS ARTEM, Ondrej Kalamár, Zuzana Kuglerova, Ján Tazberík a Miroslav Kapusta, Poéziu Maroša Bančeja bude recitovať herec Roman Pomajbo.  Hrať a spievať bude Roman Galvánek.

Z úcty k Marošovi a z  vďaky za všetko, čo pre naše združenie urobil, sme sa v PARS ARTEM rozhodli po ňom pomenovať aj náš festival poézie PARS POETRY a v rámci literárnej súťaže PARS ARTEM laureátovi udeľovať cenu Maroša M. Bančeja. 


Na pietnu básnickú spomienku pozývame všetkých, čo mali radi Maroša a jeho poéziu.

Názov prímateľa
Pars Artem

Celkový rozpočet:
3 560,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €