Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Tvorba diela slovenských autorov v spolupráci s Emmemm Publishing USA, Seattle Pracovná cesta -stretnutie slovenských autorov s americkými autormi textov
Fotogaléria
Názov podujatia
Pracovná cesta -stretnutie slovenských autorov s americkými autormi textov

Miesto konania
Spojené štáty americké

Termín konania
02.08.2019 - 16.08.2019

Popis projektu

Nástupište 1-12 už šiestym rokom realizuje medzinárodný projekt zaberaný na spoluprácu slovenských autorov so zahraničnými umeleckými inštitúciami.

V rokoch 2013-2018 v rámci projektu Nástupište 1-12 predstavilo  v zahraničí 32 slovenských umelcov a svoje diela prezentovali publiku v 11 mestách v 8 krajinách v Európe a USA.


V auguste sa stretne 5 slovenských umelcov (Aurélia Garová, Magdaléna Stanová, Barbora Kmecová, Tomáš Danielis, Ján Šipocz)

a 2 pracovníci OZ Nástupišťa ( grafický dizajnér a art director Matej Lacko a riaditeľka Nástupišťa 1-12 Zuzana Novotová Godálová)

v meste Seattle, USA spolu s členmi vydavateľstva a kreativcami s Emmemm Publishing , kde spoločne nadviažu spolupráci pri riešení spolupráce kolaboratívneho procesu tvorby.

zúčastnení slovenskí autori a ich tvorba:

https://www.jansipocz.com">https://www.jansipocz.com

https://www.jansipocz.com href="https://www.jansipocz.com dir="ltr" style="line-height:1.2;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;">https://www.jansipocz.com dir="ltr" style="line-height:1.2;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;">https://www.jansipocz.com">https://www.jansipocz.com

https://www.jansipocz.com">https://www.jansipocz.comhttps://www.jansipocz.com">

https://www.jansipocz.com dir="ltr" style="line-height:1.2;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;">Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €