Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2019

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ján Frančák / sochárska realizácia

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
26.07.2019

Popis projektu

JÁN FRANČÁK
autorská realizácia objektu pre priestor EQO Spišský Hrhov
26/7/19 / 18:00
--------------------
Pozývame na verejné uvedenie autorského objektu, ktorý pre priestor EQO vytvoril sochár Ján Frančák ako súčasť Projektu EQO 2019. V piatok 26. júla 2019 za prítomnosti autora verejná premiéra plus artist talk o realizácií a autorovej tvorbe všeobecne.
Mgr. art. Ján Frančák, ArtD. (*1986, Levoča) je absolventom Ateliéru figurálneho prejavu (prof. Peter Gáspár, akad.soch.) Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde obhájil aj dizertačný projekt. Žije a tvorí v Levoči.
---------------------
Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
15 600,00 €

Výška podpory:
14 800,00 €