Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kraslice mojimi očami

Krátky opis
V rámci projektu Kraslice mojimi očami sa zúčastním remeselných trhov v Banskej Štiavnici, kde budem v stánku prezentovať svoju tvorbu a predvádzať výrobu kraslíc. Mojím zámerom je zachovávať slovenské kultúrne dedičstvo a propagovať tradičné remeslo širokej verejnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prezentácia kraslíc na verejnom podujatí - remeselných trhoch

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
03.08.2019

Popis projektu

V Banskej Štiavnici sa koná 19-ty ročník podujatia Nezabudnuté remeslá, ktoré sa orientuje na propagáciu remeselníkov a ľudového umenia. Uskutoční sa na historickom Námestí sv. Trojice, v centre mesta, ktoré je mimoriadne obľúbené medzi slovenskými aj zahraničnými turistami, a v roku 2019 aj Mestom kultúry. Súčasťou podujatia sú vystúpenia slovenských folklórnych skupín a každý rok sa ho zúčastňuje viac ako 100 remeselníkov, ktorí sa venujú rôznym tradičným slovenským remeslám. V rámci mojej účasti na tomto podujatí budem v stánku prezentovať kraslice vyrobené tradičnou technikou oblepovania priadzou. Predstavím toto remeslo zahraničným návštevníkom, budem predvádzať výrobu kraslíc, vzbudzovať  záujem o toto remeslo a inšpirovať  návštevníkov k vlastnej tvorbe.

Názov prímateľa
Juliána Rečlová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €