Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
29.júl - 1.august Letné workshopy performatívneho divadla D'epog /ČR
Fotogaléria
Názov podujatia
workshopy performatívneho umenia

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
29.07.2019 - 01.08.2019

Popis projektu

Letné workshopy pod vedením súboru a režisérky Divadla D'epog Lucie Repašské. 


K čomu je tréning?

Čo je živé rokovania?

Ako transponovať myšlienku do tela?

Kde je hranica medzi akciou a pohybom?

V čom spočíva rozdiel medzi ilustrácií a oznámením?

Možno modelovať emócie?


Workshop bude zameraný na tvorbu fyzickej i vokálnej akcie skrz rytmus, montáž a prácu s energiou. Pod individuálnym vedením lektorov budú mať participanti možnosť zoznámiť so základmi hereckého tréningu a vyskúšať si cestu k artikulovaný významu od zrodu psycho-fyzického impulzu až po fixovanie akcie. Záverečným výstupom letnej školy bude spoločná site-specific performance súboru Divadla D'epog s účastníkmi dielne.


Účasť na workshope predstavuje možnosť komplexne nahliadnuť do režijných a hereckých metód divadla D'EPOG. Táto praktická forma môže byť naplená individuálne workshopom  v jeden konktrétny deň alebo celou sériou od 29.7-1.8.2019.Workshop je určený divadelným praktikom (z radov profesionálneho i amatérskeho divadla), tanečníkom, spevákom, divadelným teoretikom, akademikom, kultúrnym aktivistom aj všetkým záujemcom o tvorbu divadla D'EPOG. Participanti si môžu vybrať medzi aktívnou účasťou a pozorovaním. 

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €