Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Letom literárnym svetom 5 - motivácia čítania u detí, mládeže a dospelých

Krátky opis
Projekt zameriavame na podporu čítania u detí, mládeže i dospelých zorganizovaním besied so spisovateľmi a ilustrátormi, prostredníctvom literárnych a výtvarných workshopov, prednášok, stretnutí s cestovateľmi, zážitkových čítaní a tvorivých dielní. Netradičnými a zaujímavými metódami, odbornými prednáškami a seminármi podporíme informačnú gramotnosť, čitateľskú kultúru, skvalitnenie čitateľských zručností, zvýšenie záujmu o čítanie a prácu s knihou medzi deťmi a mládežou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Stratené (nájdené) poklady Zemplína

Miesto konania / kraj
Trebišov / Trebišov

Termín konania
24.11.2017

Popis projektu

Stratené (nájdené) poklady Zemplína

Zemplínska knižnica v Trebišove Vás pozýva na besedu s tvorcami publikácie Sprievodca hradmi Zemplína, ktorými sú  Iveta Rusňáková a Jozef Fűry.

Sprievodca hradmi Zemplína je 32 stranová, neveľká, brožovaná publikácia o hradoch
Zemplína, ktorú vydalo občianske združenie Ontis Humenné.
Kniha stručným, ale veľmi prehľadným spôsobom informuje o základných faktoch z histórie 14 vybraných známych i menej známych hradov a hrádkov na východnom Slovensku.
S nakreslenou idealizovanou podobou každého hradu pre lepšiu predstavivosť a prehľadnou mapou Zemplína je vhodným doplnkom na výlety pre malých i veľkých po týchto našich zemplínskych kamenných velikánoch, ktorí ovplyvnili aj naše dejiny.

Beseda s prezentáciou knihy sa uskutoční 24. novembra 2017 o 8:00 hod. v priestoroch knižnice.


Názov prímateľa
Zemplínska knižnica v Trebišove

Celkový rozpočet:
1 580,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €