Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Letný LARP: Príbehy spod Vlčích Skál 2019

Krátky opis
V dňoch 25.-28.07.2019 sa pri hrade Červený kameň uskutoční pokračovanie Letného LARPu: Príbehy spod Vlčích Skál 2019. Letný LARP: Príbehy spod Vlčích Skál je rolovou hrou naživo, na ktorej účastníci stvárňujú, podobne ako herci, pre seba a pre ostatných účastníkov postavy v príbehu zasadeného do fantazijného sveta inšpirovaného slovenskou históriou a tradíciami z malokarpatského regiónu. Letný LARP: Príbehy spod Vlčích Skál je tak špecifickou formou improvizovaného dramatického umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Letný LARP: Príbehy spod Vlčích Skál 2019

Miesto konania / kraj
Častá / Pezinok

Termín konania
25.07.2019 - 28.07.2019

Popis projektu

Na hraniciach Kráľovstva Vína sa pomaly schyľuje k vojne. Vlčími Skalami prechádzajú vojaci, mieriaci na východný front, pohraničiari široko-ďaleko pátrajú po grófovi Erdudym, ktorý sa spriahol s Vodármi, a podvratní špióni striehnu na každom kroku. Bývalý vladyka Toliar skončil ako troska a nový vládca dediny Goldstein zavádza vlastné poriadky, ktoré nie sú každému po chuti. Niektorí vravia, že zlo visí vo vzduchu a môže za to démon Lešij, roky väznený hlboko pod horou Kukla, iní tvrdia, že všetko je len hra politikov, ktorí sa zaprisahali zničiť mocné kráľovstvo. Les, ktorý štyri roky pokojne spal sa opäť prebúdza a striehnu v ňom nebezpečenstvá, ktoré ani lesné bytosti nedokážu skrotiť. Oheň, zem aj voda volajú o pomoc, no málokto ich počuje. Trpaslíci z vysokej školy banských remesiel zostrojili prvý samokopací krompáč a ceny iskadrilových fošní dosahujú historické minimum. Ponad Vlčie Skaly má tiež preletieť najnovšia vzducholoď z chýrnej dielne Ferdinanda Vasila s tajomným nákladom, o ktorom kolujú najrôznejšie špekulácie. Osud Vlčích Skál aj Kráľovstva Vína visí na vlásku. Príďte a rozhodnite! Kráľovstvo čaká na vás!


 LARP (akronym z anglického live action role-playing game) je označenie špecifického druhu rolovej hry. Každý hráč pridelenú rolu, ktorú počas hry stvárňuje, podobne ako herci v divadle. Na rozdiel od divadla hráči LARPu nehrajú pre diváka, ale pre seba a svojich spoluhráčov. LARP je tak špecifickou formou improvizovaného divadla. (http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) Viac o pojme LARP napríklad na http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) style="background-color: rgb(255, 255, 255);">http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) o našom podujatí sa môžete dozvedieť na stránke: http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) href="http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) na facebooku: http://sk.wikipedia.org/wiki/LARP) je podporené z verejných zdrojov Fondom na podporu umenie, Bratislavským samosprávnym krajom a obcou Dubová. Podujatie je ďalej podporené Nadačným fondom Telekom.

Názov prímateľa
Event Horizon, o.z.

Celkový rozpočet:
7 572,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €