Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Tanečná-intermediálne performancia Our Home Place - KristofLab & Ziggurat Project / SK, HU 26.07.2019 o 19h
Fotogaléria
Názov podujatia
Intermediálna tanečna performancia

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
26.07.2019

Popis projektu

Nástupište 1-12, podchod autobusovej stanice Topoľčany pozýva na intermediálne tanečné predstavenie

Our Home Place - KristofLab & Ziggurat Project / SK, HU

26.07.2019

19:00h


Kristóf Szabó – KristofLab: installation, video, music, sound design
Emese Kovács & Gergő Lukács: choreography, dance
Ádám Munkácsi: music, sound design
Anna Sibitka: costume, scenery design


Interdisciplinárne dianie: naším cieľom je vytvoriť udalosť, v ktorej sú formy umenia rovnaké. Je to prezentácia, kde je materiálne umenie organickou súčasťou prezentačného režimu založeného na procese.

Deje sa experiment, ktorý skúma vzťah našej obytnej zóny a nášho vlastného obrazu. Skúsenosti lokality definujú našu spoločnosť, kde prevládajú podriadené vzťahy. Sociálna interpretácia človeka je relativna a vzniká otázka, či nás naša obytná zóna definuje alebo transformujeme naše okolie. Rozmanitosť času je prítomná v každej sociálnej sfére a táto rozmanitosť vytvára tlak na naše miesto vo svete.

Je to prístup prostredníctvom osobných skúseností, ktoré sa snažia stratiť subjektivitu a vytvoriť objektívny obraz, ktorý je zrozumiteľný pre všetkých. Príjemca ho prispôsobuje osobným skúsenostiam prostredníctvom vlastných skúseností z minulosti.

Projekt Nástupište 1-12 podporil z verejných zdrojov Fond na podporu ako hlavny partner.
Projekt Our Home Place podporujú Platforma kultúry (HU), Workshop Foundation (HU).

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €