Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Workshop bábkarskej tvorivosti 2019

Krátky opis
Cyklická neformálna vzdelávacia aktivita, ktorej zámerom je oživiť tradíciu ľudového bábkarstva.
Fotogaléria
Názov podujatia
Workshop bábkarskej tvorivosti 2019

Miesto konania / kraj
Kokava nad Rimavicou / Poltár

Termín konania
04.08.2019 - 11.08.2019

Popis projektu

Workshop pozostáva z teoretickej a praktickej časti, je zameraný na zvládnutie celého procesu vzniku bábkovej inscenácie od dramaturgického rozboru, režijnej koncepcie, technológie výroby bábky v amatérskych podmienkach, osvojenie si jej vodenia až po výsledné inscenačné stvárnenie zvolenej  predlohy. Inovačným prvkom je zameranie na stále iný druh bábky.

Tento rok to budú bábky maňušky (v súčasnosti známejšie pod označením muppet) a predlohou bude rozprávka "Nebojsa", ktorú zapísal a spracoval Pavol Emanuel Dobšinský, rodák z regiónu Gemera a zároveň je v malohontskej dedinke Drienčany jeho fara, kde bol evanjelickým farárom. 

Predstavenie bude prezentované verejnosti v posledný večer worshopu a zhotovené bábky budú vystavené počas mesiaca október v galérii GANEVIA v dome kultúry Rimavská Sobota. 

Názov prímateľa
Letavy

Celkový rozpočet:
6 326,00 €

Výška podpory:
3 700,00 €