Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2019

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Shilpa Ray (USA) │ koncert

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
21.07.2019

Popis projektu

Roztrhá vaše srdce na kusy a donúti vás plakať. Jej hlas prechádza neustálymi zmenami medzi vytím a šeptom, medzi chuťou irónie a výčitiek.

https://www.facebook.com/shilpa.ray.9/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Shilpa Ray je brooklynská pesničkárka s jedným z najzaujímavejších hlasov, aké súčasný rockový New York ponúka. Hlasný soulovo-rockový kabaret s punkovým nábojom.
"Piesne Shilpy Ray spájajú garážový rock raných Blondie s psychobilly dusotom a krvilačnou predstavivostou The Cramps a gotickou burleskou The Dresden Dolls,” písalo sa vtedy v suhrnných súpiskách nádejných talentov. Sám Nick Cave vyhľadal Shilpu Ray v obchode s módou, kde vtedy pracovala a prišiel jej zložiť poklonu a navrhnúť spoluprácu. Shilpa figurovala v zostave sprievodnej kapely Nicka Cavea - The Bad Seeds a s kapelou mu predskakovala na posledných dvoch turné. Cave vydal aj jej EP It's All Self Fellatio, Shilpa Ray na svojom labeli Bad Seed. Koncertovala tiež s Patti Smith alebo Acid Mothers Temple.

Album Last Year’s Savage (2014) je postavený na súhre indického harmónia so steel gitarou. Divočinu nahradili chytré, podozrivo hitové aranžmány. Harmónium a silný blues-rockový chraplák sa stali pre Shilpu charakteristickými.


Podujatie z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/shilpa.ray.9/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
45 095,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €