Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Výuka tradičnej hudby a spevu, výroba tradičných hudobných pastierskych ľudových nástrojov a výroba pastierskych predmetov

Krátky opis
Ľubomír Tatarka, 1.Cechmajster Cechu slovenských gajdošov, výrobca tradičných pastierskych ľudových hudobných nástrojov a výrobca tradičných pastierskych predmetov, žijúci v Slovenskej Ľupči. Spolu so svojimi žiakmi, ktorých učí hrať na pastierske hudobné nástroje a spievať, prezentujú dedičstvo slovenskej tradičnej ľudovej kultúry z oblasti Detvy, Horehronia a Podpoľania na rôznych folklórnych festivaloch a tradičných podujatiach na Slovensku i v zahraničí.
Fotogaléria
Názov podujatia
"Ľubomír Tatarka a žiaci"

Miesto konania / kraj
Slovenská Ľupča / Banská Bystrica

Termín konania
01.06.2019 - 31.05.2020

Popis projektu

Ľubomír Tatarka spolu so svojimi žiakmi pozýva všetkých milovníkov tradičnej pastierskej kultúry a gajdošskej kultúry na svoje prezentácie a vystúpenia pod názvom: "Ľubomír Tatarka a žiaci", ktoré sa uskutočnia v nasledovných termínoch:

1.Medzinárodný Folklórny Festival Myjava 2019, dňa 22.6.2019

2.Folklórny Festival pod Poľanou, Detva, dňa 12.-14.7.2019

3.Radvanský Jarmok, Banská Bystrica, 9/2019

4.Festival Gajdovačka, Oravská Polhora, 9/2019

5.Vianočné koledovanie, Banská Bystrica, Slovenská Ľupča, 12/2019

6.Medzinárodný festival Gajdošské fašiangy, Malá Lehota, Veľká Lehota a Jedľové Kostoľany, 2/2020

7.Súťažná prehliadka, Poluvsie, 2/2020

8.Súťažná prehliadka: O Ponickú fujarku, Poniky, 3/2020

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Ľubomír Tatarka

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €