Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Guitarissimo - Bratislava 2017

Krátky opis
Vzdelávací projekt v oblasti hudobnej interpretácie - hra na klasickej gitare. Prednášky majstrovské kurzy zahraničných umelcov a lektorov určené pre odbornú verejnosť - umelcov, študentov a pedagógov gitarovej hry. 2 edície - október a november 2017
Fotogaléria
Názov podujatia
Guitarissimo - Bratislava 2017

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
04.10.2017 - 30.11.2017

Popis projektu

Guitarissimo - Bratislava 2017

je vzdelávacím projektom v oblasti hudobnej interpretácie - hra na klasickej gitare.
Prednášky majstrovské kurzy zahraničných umelcov a lektorov určené pre odbornú verejnosť - umelcov, študentov a pedagógov gitarovej hry sa konajú v dvoch edíciách:

I. 4. - 6. októbra 2017, Hudobná a tanečná fakulta VŠMU, lektor - Pavel Steidl (gitarový virtuóz a pedagóg AMU v Prahe)
II. 28. - 30. novembra 2017, Hudobná a tanečná fakulta VŠMU, lektor - Jozsef Eotvos (gitarový virtuóz a pedagóg Akadémie F. Liszta v Budapešti)

Obe podujatia obsahujú prednášku na vybranú tému a majstrovské kurzy (praktická výuka). Vďaka nim sa môžu uchádzači oboznámiť s názormi, interpretačnými princípmi a skúsenosťami významných umelcov a to v podobe praktickej priamo počas vyučovacej hodiny, či teoretickej prostredníctvom náčuvov, či účasti na prednáške.

Projekt sa koná na HTF VŠMU v Bratislave, no je otvorený všetkým záujemcom zo Slovenska i zahraničia. Jeho úlohou je rozvíjať úroveň vzdelania, umožniť získavanie praktických skúseností v oblasti nástrojovej hry a interpretácie a napomáhať tak rozvoju schopností najmä hráčov mladej generácie ako aj domáceho interpretačného umenia ako celku.

Viac aj na https://www.facebook.com/GuitarissimoBratislava/" target="_blank">https://www.facebook.com/GuitarissimoBratislava/">https://www.facebook.com/GuitarissimoBratislava/

Názov prímateľa
Spoločnosť J. K. Mertza

Celkový rozpočet:
2 000,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €