Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Mestská galéria Rimavská Sobota - výstavy v roku 2018
1. Patrícia Koyšová. Focus, autorská v., kurátorka: G. Garlatyová. Jej procesuálna organická abstrakcia je maľbou, ktorá pomocou farby a tvarov sprostredkúva dynamické prežívanie maľby ako tvorivého procesu, ktoré pripomínajú tvary životného priestoru, vesmíru, bunky, embrya, či iných organických štruktúr. (1985, Nové Zámky.) 2005–2011, VŠVU, Bratislava.
2. Juliana Mrvová, 5 miliónov ustríc pod Brooklynským mostom, autorská v., kurátorka: G. Garlatyová. Zámerom výstavy je predstaviť dielo maliarky, ktorá prináša osobitú a
odvážnu maliarsku citlivosť pre vyjadrenie svojho intelektuálneho videnia. Krajinárske motívy sú priestorovým vymedzením pre zobrazovanie skutočných cestovateľských zážitkov. V MGRS vystavovala v rámci dvoch výstav: Bienále maľby IV.? 2014 a Čerstvý nákup zo zbierok galérie. (1979, Bratislava), 1999 - 2005 VŠVU v Bratislave, prof. D. Fischer, prof. I. Csudai.
3. Martin Knut, Tušíte, že neviete čo cítite,, autorská v., kurátor: Richard Gregor. M. Knut sa medzi rokmi 1994 – 2010 nevenoval výtvarnej tvorbe. Výstava si kladie za cieľ ukázať a pomenovať v tvorbe M. Knuta to nadčasové a univerzálne. Výstava prezentovala najstaršie práce spolu s novými a s osobitným zreteľom poukážeme na to, akým smerom sa jeho tvorba vyvíja od roku 2010. (1964, Vranov nad Topľou). 1985 – 1991- VŠVU, Bratislava, Ateliér architektúry, 1990–1991, Prof. R. Sikora.
4. Peter Rónai, Mali-art, Obrazy z rokov 1975 – 1989, výstava k autorovmu životnému jubileu, kurátor: R. Gregor. Obrazy z rokov 1975-1989 sa doposiaľ na výstavách objavovali sporadicky. Aj autor samotný je vnímaný skôr ako jeden zo zakladateľov slovenského videoumenia, ako tvorca postfotografie či špecifických koláží (rónaiogramov). V prípade obrazov pritom ide o veľmi výpovedný okruh diel, ktoré môžu byť považované nielen za predobraz Rónaiovej tvorby 90. rokov 20. storočia, ale tiež ako jedna z mála polemík či opozícií vznesených voči neoavantgarde, ktorá od 60. rokov tvorila dominantnú líniu nášho umenia a počas normalizácie pretrvávala ako prejav umeleckej slobody v rámci neoficiálneho výtvarného umenia. Výstava je prehľadová, radená chronologicky v určitej (monografickej) systematizácii. Prof. PhDr. P. Rónai, akad. mal., 1953 v Budapešti, VŠVU v Bratislave (prof. J. Želibský, 1970-74), AVU Budapešť (prof. I. Koczis, 1974-76), kde absolvoval aj postgraduálne 1976 - 1977). pedagóg, vedúci KVU a U TU v Košiciach.
5. Generácia X a Y, výstava architektov a architektiek združenia SAS – Fórum mladých architektov. kurátor: Krisztián Szabó, spolukurátorka: G. Garlatyová. Vystavujúci autori: Asbóth Máté, Bartal Zoltán, Boženík Gabriel, Bús Roland, Csémy Krisztián, Farkas László, Fónod Szilárd, Gyarmati Ágnes, Hajas Méry, Kopják Peter, Kőváry József, Ladacsi László, Matis Márk, Molnár László, Papp Zsolt, Smidt Tamás, Szabó Krisztián, Toma István, Vnučko Krisztián. Združenie bolo založené v roku 2011, v. prezentuje uskutočnené akcie združenia a jej členov.
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
Celkový rozpočet:
6 500,00 €
Výška podpory:
6 000,00 €