Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Túlavá čitáreň

Krátky opis
Maďarsko – susedná krajina, ktorá je nám blízka, ale v súčasnosti aj vzdialená. Mnohí umelci cítia v Maďarsku únavu, súčasná politická situácia kultúre nepraje, dajú sa v nej však nájsť aj pozitíva?
Fotogaléria
Názov podujatia
Kapitalks + Túlavá čitáreň: Súčasná maďarská kultúra

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
25.07.2019

Popis projektu

Diskusie sa zúčastní maďarský spisovateľ Ferenc Czinki, ktorému pred pár týždňami vyšla vo vydavateľstve BRAK úspešná kniha Bratislavské metro, spisovateľka a prekladateľka Lucia Molnár Satinská, ktorá práve pripravuje knihu o maďarčine v súčasnej Bratislave a filozof a estetik Peter Michalovič, ktorý pochádza z Nových Zámkov a je nadšencom maďarskej literatúry.

Okrem debaty zaznejú aj úryvky z prekladov literárnych textov od maďarských autorov, ktorých majú naši hostia radi.

Moderuje Tímea Krekovič Beck, kurátorka júnového čísla Kapitálu a prekladateľka Bratislavského metra.
- - - - - - - - - - - - - - -
Podujatie z verejných prostriedkov podporil Hlavný partner Fond" target="_blank">https://www.facebook.com/fondnapodporuumenia/">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
bez.klise

Celkový rozpočet:
6 316,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €