Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nočné prehliadky históriou mesta

Krátky opis
Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko v spolupráci s partnermi pre Vás aj tento rok pripravila originálne podujatie Nočné prehliadky históriou mesta. Nočné prehliadky históriou mesta sú interaktívne divadelno-šermiarske vystúpenia, ktoré priblížia známe i menej známe udalosti a predstavia osobnosti Banskej Bystrice z novšej i dávnejšej minulosti. Všetky nočnej prehliadky začínajú pred budovou Radnice (Nám. SNP 1, Banská Bystrica).
Fotogaléria
Názov podujatia
Nočné prehliadky históriou mesta Banská Bystrica

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
02.07.2019 - 23.08.2019

Popis projektu

Mesto Banská Bystrica ponúka návštevníkom rôzne možnosti turistických prehliadok mesta so sprievodcom. Počas týchto prehliadok môžu návštevníci vidieť najznámejšie a najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta a dozvedieť sa informácie z histórie. Oblastná organizácia Stredné Slovensko sa však rozhodla vytvoriť inovatívny koncept týchto prehliadok v meste. Ide o nočné prehliadky mestom, v ktorých je odborný výklad doplnený o divadelno-umelecké prvky neprofesionálnych umelcov. Účastníci prehliadky putujú mestom a spoznávajú viac či menej známe pamätihodnosti. Vo viacerých prípadoch sa dostanú aj do priestorov, ktoré nie sú bežne sprístupnené. Pri jednotlivých zastávkach sa môžu tešiť na rôzne divadelné scénky, ktoré zintenzívňujú ich zážitok. Scénky im pomôžu bližšie si predstaviť konkrétnu osobnosť alebo udalosť spojenú s históriu daného miesta. Prostredníctvom šermiarskych súbojov, divadla, hudby a tanca, zvukových a vizuálnych efektov nadobúdajú prehliadky iný rozmer. Celkový zážitok z prehliadky umocňuje večerná až nočná atmosféra mesta. Prínosom týchto prehliadok je zakomponovanie múzeí a galérií do aktívneho programu pre návštevníkov. Tvorba programu prebieha v spolupráci so združením  historicko-scénického šermu a sokoliarstva Vir Fortis zo Zvolena a spolkom veselých šermiarov Cassanova z Banskej Bystrice, ktorých cieľom je prezentovať výjavy z histórie, a tak vytvoriť pre diváka pomocou obrazového a zvukového vnímania dokonalú ilúziu a prenesenie sa do historických časov.

Názov prímateľa
Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko

Celkový rozpočet:
5 100,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €