Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Na Šarišu češko, ale i veśelo ...

Krátky opis
Charakteristika projektu: priblížiť širokej verejnosti tradičné ľudové piesne z oblasti Horného Šariša zo zbierkovej činnosti p. Boženy Fornadľovej - Ľudové piesne z Raslavíc 1, 2 a 3. Predstavenie tradičných nástrojov z oblasti Horného Šariša a predstavenie autentického štýlu hudby. Pestovanie vzťahu ku folklóru a ľudovým tradíciám. Cez tento vzťah ku folklóru pestovať a upevňovať národné povedomie a pozitívny vzťah ku kultúrnemu dedičstvu Horného Šariša s osobitným zreteľom na mladú generáci
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert ľudovej hudby Muzikanci Raslavicke s výberom piesní z publikácií Ľudové piesne z Raslavíc

Miesto konania / kraj
Abrahámovce / Bardejov

Termín konania
17.07.2019

Popis projektu

Koncert ľudovej hudby Muzikanci Raslavicke s výberom piesní z publikácií Ľudové piesne z Raslavíc p. Boženy Fornadľovej - Ľudové piesne z Raslavíc 1, 2 a 3.

Predstavenie tradičných nástrojov z oblasti Horného Šariša konkrétne huslí, violy,kontrabasu, akordeónu, cimbalu z obce Raslavice a predstavenie autentického štýlu hudby.

Dátum konania koncertu: 17.7.2019

Miesto konania koncertu: Abrahámovce, kultúrny dom.

Začiatok koncertu 18:00 hod.


Názov prímateľa
ŽIVOT JE ŠANCA

Celkový rozpočet:
5 000,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €