Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy

Krátky opis
Počas víkendu od 5. do 7. júla 2019 sa v Pukanci uskutočnil Festival ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy. Festival ponúkal okrem obľúbeného jarmoku ľudových remesiel s ukážkami výroby aj bohatý kultúrny program, spoznávanie tradičnej gastronómie a sprievodné podujatia. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy

Miesto konania / kraj
Pukanec / Levice

Termín konania
05.07.2019 - 07.08.2019

Popis projektu

Festival ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy sa uskutočnil počas prvého júlového víkendu v dňoch 5. - 7. júla 2019. Podujatie ponúklo bohatý kultúrny program, určený pre rôzne vekové kategórie návštevníkov. S veľmi dobrým ohlasom sa aj tento rok stretol jarmok ľudových remesiel, na ktorom predvádzali ukážky ľudovej výroby remeselníci nielen z Pukanca a okolia, ale aj z celého Slovenska a Českej republiky. Súčasťou Festivalu ľudových remesiel, folklóru a tradičnej gastronómie XXVII. Pukanské remeselnícke trhy boli sprievodné podujatia - výstava o osobnosti Milana Rastislava Štefánika, expozícia História hasičstva v Pukanci, Svadby v Pukanci, Tvorba hrnčiara Jána Konyveša a prehliadky evanjelického kostola a rímsko-katolíckeho kostola sv. Mikuláša. 

Názov prímateľa
Obec Pukanec

Celkový rozpočet:
21 000,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €