Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Nového Priestoru 2019

Krátky opis
Repríza predstavenia D U A L na festivale Pohoda 2019 v Trenčíne.
Fotogaléria
Názov podujatia
D U A L / repríza tanečného predstavenia

Miesto konania / kraj
Trenčín / Trenčín

Termín konania
12.07.2019

Popis projektu

D U A L 

 

Predstavenie D U A L je výsledkom spolupráce choreografky a tanečníčky K. Brestovanskej / 16 a hudobníka M. Kosorína / Zoo And Aquarium. 

 

Predstavenie vychádza z výskumu. Výskumom sme vytvárali a ladili hudobné nástroje – drevené kontajnery, na ktoré sú pripevnené piezo-elektrické snímače. Jedná sa o snímanie vibrácií materiálu, ktoré vznikajú pri pohybe tanečníka v kontajneri a pri úderoch na kontajner. Je to pohyb a telo tanečníka, ktorý kontajnery rozozvučí a uvádza nás do imaginárneho zvukovo-svetelného sveta. 

 

Ľudia žijúci vedľa seba, každý vo svojom vlastnom svete. Vzťah zameraný na prežívanie seba, vlastných myšlienok a virtuálnych vnútorných procesov. Parametre odpútavajúce pozornosť mimo prežívania vzťahu a hľadajúc prieniky. Môžme ponúknuť pre vzťah hodnotu? Chceme, dokážeme, zvládneme … ? 

Predstavenie D U A L je o vzťahu a zvuku, vzťahu zvukov, zvučeniu vzťahu, vzťahovaním si vzťahu. Je  živým koncertom zvukov a tiel. 

 

V predstavení bola použitá báseň z knihy Lucent autorky Zuzany Husárovej.

 

námet, réžia / Katarína Brestovanská

zvuk / Martin Kosorín

svetelný dizajn / Ints Plavnieks, Martin Kosorín

kostýmy / Erika Daxnerová

návrh a realizácia objektov / Dana Kleinert, Oliver Kleinert

tanec / Edita Antalová,  Lukáš Bobalík

produkcia / Katarína Zjavková

media set/ Marianna Lutková

Názov prímateľa
En Vorentoe, o.z.

Celkový rozpočet:
8 352,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €