Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Nového Priestoru 2019

Krátky opis
Repríza predstavenia INDIGO na festivale NuDance Fest v Bratislave.
Fotogaléria
Názov podujatia
INDIGO / repríza tanečného predstavenia

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
14.04.2019

Popis projektu
 N D I G O

jelenček - jeleň, ej či si nažraní, či si sa nažrau zeľenej trávi . odrezaný prsník, či ti privodil hlad macocha . krútivá jahôdka mala mamičku nožička . a pečienku od psa pod psa . náhodná náhoda pre krištáľovú ženu . krúti sa zlo a v hypnóze sa strácaš . zvíťazí . dobro?

Slovenská ľudová rozprávka "Braček Jelenček" zozbieraná Pavlom Dobšinským prevedená v súčasnom  jazyku tanečného divadla.

Dramaturgia a psychológia postáv vznikla na základe výkladu archetypov psychológa-rozprávača Dušana Fabiána. 

Pohybový materiál vznikal metódou práce s kostýmom - teda hľadaním špecifického pohybového slovníka v kontexte kvalít materiálu, z ktorých bol kostým vytvorený a v kontexte rozprávky.  Predstavenie vznikalo dlho, predlho ako tá rozprávka. 
Názov prímateľa
En Vorentoe, o.z.

Celkový rozpočet:
8 352,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €