Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Osmijankova literárna záhrada rozkvitne 17. júla 2019 v knižnici Juraja Fándlyho v Trnave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Osmijankova literárna záhrada - reinštalácia putovnej výstavy a literárne lekcie v záhrade

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
17.07.2019 - 30.09.2019

Popis projektu

Osmijankova literána záhrada opäť putuje. Z galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku do knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, kde rozkvitnú do krásy vzácne knihokvety a stromy, Rozprávkovník Kristy Bendovej, Fantazmagorika knihoplodá, Šifrovník, Osmimetrovnica kráľovská. Počas prázdnin a aj v septembri budú môcť návštevníci z celého Trnavského kraja putovať po jej cestičkách, aby sa zoznámili s trvalkami, skalničkami i letničkami detskej literatúry. Keď poskladajú Veršoplôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka a Pavla Országha Hviezdoslava si môžu oddýchnuťi v Peliešku. Nájdu v ňom mnoho skvelých knižiek zo slovenských vydavateľstiev, spoznajú množstvo príbehov v krásne ilustrovaných knižkách. Pri odchode môžuv záhrade zanechať svoju vlastnú stopu a zasadiť semienka snov, túžob a talentu. 

Hlavný partner projektu Osmijankova literárna záhrada je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €