Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2019

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
HideKnižnica: Tomáš Varga

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
02.07.2019

Popis projektu

HideKnižnica pozýva na čítačku Tomáša Vargu, finalistu ceny Anasoft litera v roku 2014. O hudobný sprievod podujatia sa postará https://www.facebook.com/borisbelicamusic/" style="background-color: rgb(255, 255, 255); color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Boris Belica.


Tomáš Varga (1980) počas strednej školy pôsobil v školskom rádiu a hral na fujare v rockovej kapele. Neskôr vyštudoval sociálnu prácu a v súčasnosti sa venuje obetiam násilia, žije v Bratislave. Kým sa zamestnal vo svojom odbore, pracoval ako robotník, esbéeskár, terénny sociálny pracovník, hotelový animátor, outdoorový inštruktor, družinár na základnej škole, asistent fakíra na Rodose či opatrovateľ v anglickom starobinci. Stále je veľa toho, čo nerobil. Venuje sa próze. Získal ocenenie v 14.ročníku literárnej súťaže Poviedka 2010 Asseco solutions a debutoval novelou Grázel - ktorá sa dostala do finále ceny Anasoft litera a získala Cenu čitateľov.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
45 095,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €