Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy predstavení združenia RESERVA

Krátky opis
Reprízy predstavení združenia RESERVA - Sólo pre 3 vysávače
Fotogaléria
Názov podujatia
Sólo pre 3 vysávače

Miesto konania / kraj
Námestovo / Námestovo

Termín konania
01.06.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Sólo ženy, ktorú sprevádza Nikto v bizarných obrazoch. Predstavenie sa pohráva s dynamickým výtvarným vizuálom na hrane sveta fantázie v kontraste so všednosťou. Javiskové stvárnenie reflektuje súkromný život performerky – matky troch detí.  Konanie na scéne a zvolené postupy tak otvárajú množinu rôznych podôb jej osobných pocitov. Zobrazuje emočné prežívanie každodenných dní v role matky či hľadanie vlastnej identity a šťastia v tejto pozícii. Inscenácia svojou kompozíciou pomaly spája abstraktné črty do jasne čitateľného príbehu a celistvej výpovede na tému pozície ženy v rodine a vytvára  postupne výpoveď jednej matky – tanečnice.
Sólo pre 3 vysávače je pohybovo-divadelné predstavenie, ktoré je vytvorené na základe autorského libreta Renaty Ptačin v úzkej spolupráci s kostýmovým výtvarníkom a scénografom Martinom Kotúčkom, hudobným skladateľom Petrom Grollom a svetelnou dizajnérkou Michaelou Pavelkovou. Tvorivý tím dopĺňa spoluautor pohybového materiálu Daniel Raček a dramaturg Peter Galdík.
1.6.2019 o 19,30 v DK Námestovo  

Projekt realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavný partner projektu.

Názov prímateľa
RESERVA

Celkový rozpočet:
21 280,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €