Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

INSITA 2019 - 15. ročník projektu rozvíjania neprofesionálnej tvorby a insitného prejavu s medzinárodným zastúpením

Krátky opis
Projekt vytvára priestor pre rozvoj, inšpiráciu a konfrontáciu neprofesionálneho umenia prostredníctvom praktickej realizácie diel insitného charakteru v priestoroch skanzenu v Humennom. Podporuje tvorivosť neprofesionálnych umelcov zo Slovenska i zahraničia a prispieva k rozvoju medzinárodného kultúrneho dialógu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Insita 2019 - plenér a výstava insitnej tvorby

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
14.07.2019 - 19.07.2019

Popis projektu

Projekt Insita podporuje kreatívne myslenie a remeselné zručnosti v špecifickom druhu neprofesionálneho vizuálneho umenia. Viacdňové tvorivé podujatie sa zameriava na praktickú realizáciu diel v humenskom skanzene. Vytvára priestor pre konfrontáciu, inšpiráciu a výmenu skúseností autorov z rôznych európskych krajín. Prínosom je zriadenie galérie insitného umenia v humenskom kaštieli a skanzene, a teda rozšírenie zbierkového fondu múzea.  V jubilejnom 15. ročníku projekt dopĺňa sprievodná výstava, edukačný, kultúrny a poznávací program. Sprievodná výstava je zameraná na prezentáciu insitnej drevorezby zo zbierok Vihorlatského múzea v Humennom (trvanie: 18. 7. - 31. 8. 2019, vernisáž: 18. 7. o 16.00 hod. v priestoroch humenského skanzenu).

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
4 780,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €