Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DIERA DO SVETA 2019

Krátky opis
Pozývame na vernisáž výstavy!
Fotogaléria
Názov podujatia
Jiří Pitrmuc: I když zaprší, sucho to neřeší (vernisáž)

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
27.06.2019

Popis projektu

Jiří Pitrmuc je absolventom Ateliéru performance Jiřího Kovandy v Ústí nad Labem. V súčasnej dobe študuje na nadväzujúcom magisterskom stupni na Akademii výtvarných umění v Prahe v ateliéri Intermédia II pod vedením Pavly Scerankové a Dušana Zahoranského. V roku 2017 spoluzaložil umeleckú skupinu Postcompost, ktorej aktivity vznikajú väčšinou na základe konfrontácie miesta a prostredia, do ktorého osobitne vstupujú s novými odkazmi.

Jeho samostatná umelecká prax sa pohybuje od klasického umeleckého výrazu – maľba či kresba – až k happeningom či performanciám. Na mnohé kresby či objekty možno nazerať ako na prostriedok slúžiaci k performatívnemu výkonu. Dôležitým výrazovým prostriedkom je poučená naivita, irónia a vtip, ktoré s hravosťou kombinuje s vážnejšími spoločenskými témami. Väčšina jeho posledných umeleckých projektov se zaoberá prekročením podoby závesného obrazu, pričom poukazuje na hranice vlastnej pozície umelca.

Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
64 200,00 €

Výška podpory:
53 000,00 €