Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity

Krátky opis
Pozývame Vás na stretnutie s Marilou Schultz,vynikajúcou tkáčkou tapisérií, pôvodom z kmeňa Navaho, ktorá počas júnového pobytu v Banskej Štiavnici pracuje na projekte, ktorý prepája tkanie, ako jednu z najstarších ľudských technológií, s najnovšou, počítačovou technológiou. Obe fungujú na tom istom princípe - na binárnom kóde.
Fotogaléria
Názov podujatia
OPEN STUDIO: Otvorený ateliér

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
29.06.2019

Popis projektu

Pozývame Vás na stretnutie s Marilou" target="_blank">https://almaziastiavnica.sk/umelci-zoznam/marilou-schultz-usa/">Marilou Schultz,vynikajúcou tkáčkou tapisérií, pôvodom z kmeňa Navaho, ktorá počas júnového pobytu v Banskej Štiavnici pracuje na projekte, ktorý prepája tkanie, ako jednu z najstarších ľudských technológií, s najnovšou, počítačovou technológiou. Obe fungujú na tom istom princípe - na binárnom kóde. Vytkávaný vzor vzniká prelínaním osnovy a útku, čo je v princípe binárnym kódovaním - priadza sa môže nachádzať iba pred alebo za osnovou. Toto robí z tkáčskeho rámu najstarší digitálny stroj.

Na základe tejto spoločnej črty vzniká projekt, v ktorom Marilou tká tapisériu, ktorá vychádza z algoritmov, ktoré poháňajú finančnú burzu. Viac ako 70% svetového trhu je kontrolovaného superrýchlymi algoritmami, ktoré spolu neprestajne interreagujú, kupujú a predávajú naše bohatstvo. Vzájomnou reakciou sa algoritmy stávajú komplexnejšími a zložitejšími, ľudstvo im postupne prestáva rozumieť a stráca schopnosť ich čítať. V roku 2010 sa stala zvláštna vec: algoritmy sa začali správať nevypočítateľne a vymazali 9% objemu všetkých peňazí, s ktorými burza obchodovala. Táto udalosť vošla do dejín ako Flash Crash. Algoritmy, ktoré boli zodpovedné za Flash Crash nikto nenaprogramoval, vznikli samé od seba, nekontrolovanou mutáciou.

Mesiac trvajúci tvorivý pobyt autorky je súčasťou programu TROJICA AIR, ktorý organizuje Štokovec, priestor pre kultúru v rámci Mesta kultúry 2019 v spolupráci s Mestom Banská Štiavnica. TROJICA AIR finančne z verených zdrojov podporuje Fond na podporu umenia. Ďakujeme
viac info: Marilou" target="_blank">https://almaziastiavnica.sk/umelci-zoznam/marilou-schultz-usa/">Marilou

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
369 035,00 €

Výška podpory:
286 925,00 €